wtorek, 19 lutego 2013

Ćwiczenia

Mam swój ulubiony zestaw ćwiczeń, do którego powracam jutro, pozwala on ładnie wysmuklić ciało, i stworzyć skórę bardzo przyjemną w dotyku. Dostosowując do moich potrzeb, wykonuję  ćwiczenia na uda, pośladki, oraz na płaski brzuch. Ich pierwsze efekty widoczne są już po około 7 dniach.

Jest to post po części motywacyjny, bym patrząc na niego przypominała sobie o regularności, ale i polecający, ponieważ poniższe ćwiczenia jak najbardziej zasługują na chwalenie.

1.Świetne ćwiczenia na pośladki, które w ciągu 8 minut pobudzają wszystkie istotne dla tej partii ciała mięśnie. Są dość męczące, jednak dla takiego efektu warto przeboleć (dosłownie) kilka dni, po których ból będzie mniej odczuwalny, a skutek coraz lepszy.

2.Dające pożądany efekt, a przy tym niezwykle proste i całkowicie nie forsujące, ćwiczenia na uda.

                                          3.Ostatnim elementem są ćwiczenia na płaski brzuch.

Superbrzuszki- kładziemy się na plecach i unosimy zgięte nogi tak, aby łydki były ułożone równolegle do podłogi, krzyżujemy ręce na piersiach i napinamy mięśnie brzucha. Robimy wdech unosząc głowę oraz górną część pleców, następnie robimy wydech i opuszczamy powoli plecy, ale nie kładziemy głowy na podłożu. Powtarzamy 50 razy.

Odwrócone brzuszki- kładziemy się na plechach, przenosimy proste ręce za głowę i chwytamy się dłońmi o coś, unosimy nogi tak, aby były w pionie do podłoża, a następnie lekko uginamy kolana. Napinamy mięśnie brzucha, dociskamy plecy do podłogi i robiąc wdech lekko unosimy biodra o kilka centymetrów nad podłoże. Robiąc wydech opuszczamy biodra na podłogę. Powtarzamy 50 razy. 

2 komentarze:

  1. Ja ze swojej strony polecam na brzuch http://www.youtube.com/watch?v=jJ8o0qWmQus - tylko ostrzegam, jest to ciężkie. Nie zniechęcaj się, po dwóch tygodniach brzuszek robi się pięknie zarysowany i płaski :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :) dodam do swojego zestawu i postaram się wytrwać :)

      Usuń