niedziela, 15 grudnia 2013

Liebster Blog Award II
Koseatra z bloga koseatra.blogspot.com nominowała mnie do Liebster Blog Award. W tym poście odpowiem na zadane przez nią pytania.

1.Co sądzisz o blogu od którego otrzymałaś nominację?
 Blog Koseatry czytam regularnie od zimy ubiegłego roku, jej posty charakteryzują się wysoką znajomością tematu gorsetów, dzięki niej dowiedziałam się przydatnych informacji w ich temacie. Przyjemnie również spoglądać, jak jej blog się rozwija, posty stają się coraz bardziej zróżnicowane, a styl ich pisania coraz lepszy, dzięki czemu jest to jeden z blogów, na które chce się zaglądać. Jest to jeden z najlepszych blogów o tematyce gorsetowej, jaki znalazłam.

2.Kiedy potrzebuję wsparcia udaję się do...
Gdy potrzebuję wsparcia stosuję cały arsenał środków, z nadzieją, że przynajmniej jeden z nich mi pomoże. I tak, czasem rozmawiam z rodzicami, czasem z bliskimi znajomymi, pomaga mi również uczęszczanie do kościoła (o ile na co dzień bywa różnie, tak w chwilach kryzysu staję się osobą bardzo wierzącą, jest to  jednak na tyle nieregularne, iż czuję potrzebę określenia się w tym temacie), czasem pomocne są także zwierzęta, kontakt z małą ciepłą kulką w postaci mruczącego kota, bądź przymilającego się psa pomaga mi się rozluźnić i spojrzeć na problemy z innej perspektywy.

3.Nie znoszę, kiedy ludzie...
U ludzi nie lubię kilku cech, wśród których na prowadzenie wysuwają się dwie: nieszczerość oraz hipokryzja. Wyznaję zasadę, że najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa, ponieważ pozwala ona dostosować się do nowej, czasem gorszej, sytuacji. Co zaś do hipokryzji; nie szanuję osób, których działania są sprzeczne z czynami, wiem jednak, że jest to wada trudna do pokonania, czasem przyłapuję na niej samą siebie, co przypomina tylko, jak wiele pracy muszę jeszcze włożyć w wyzbycie się jej.


4.Pozytywną energię czerpię z...
Wiele pozytywnej energii dostarcza mi gotowanie oraz pieczenie, szczególnie dla innych, pomaganie innym w małej skali, czytanie dobrych książek, rysowanie, tańczenie, śpiewanie (które wychodzi mi okropnie :D). Ponad to od czasu do czasu lubię zastosować antydepresanty w postaci tak wspaniałej muzyki jak "Right Said Fred", "The Bloodhound Gang", co piękniejsze teledyski "Rammstein" (polecam "Du riechst so gut" w wersji z 1995 roku), czy "Kabanos" (polski zespół grający w klimatach okołopunkowych). Dobrze działają również filmy, szczególnie "Las Vegas Parano", do którego bardzo często wracam oraz gry komputerowe takie jak "Need for speed: most wanted". Bardzo dużo radości sprawia mi sport, jednak odkąd swego czasu z wielu przyczyn go porzuciłam, tak wciąż nie powróciłam do regularnego go uprawiania, acz nie zmienia to faktu, iż tenis oraz joga są doskonałymi środkami nastawiającymi pozytywnie do życia i pomagającymi "zebrać się w sobie" oraz zorientować się na cel.

5.Mój ulubiony film to...
"Las Vegas Parano", trylogia "Matrix", "Wyspa tajemnic", "Dziecko Rosemary", "Psychoza", "Dogville", "Rocky Horror Picture Show", "Zagubiona autostrada". Lista ta zmienia się od czasu do czasu, najnowszą w niej pozycją jest ostatni wymieniony przeze mnie film, obejrzany dopiero w tym roku-doskonały i nie pozwalający widzowi przestać o nim myśleć po skończeniu seansu.

6.Moja ulubiona książka to...
Wszystkie książki autorstwa Jane Austen, "Pachnidło", "Upiór opery", zbiór opowiadań Edgara Alana Poe, zbiór opowiadań Washingtona Irvinga, "Hotel New Hampshire", wszystkie nowele autorstwa Amelie Nothomb, trylogia Zafona ("Cień wiatru", "Gra anioła", "Więzień nieba", choć ta ostania pozycja jest napisana bez polotu, trafia tu jednak z sentymentu), "Niebezpieczne związki", kryminały Agathy Christie. Obawiam się, że wymieniając wszystkie ulubione książki post ten rozrósłby się do niebezpiecznej wielkości, także zakończę siedmioma tomami "Opowieści z Narnii" oraz "Listami starego diabła do młodego".

7.Swoją radością dzielę się...
Z wszystkimi, których znam, w sposób jaki akurat przyjdzie mi do głowy. Często staram się w taki czy inny sposób poprawiać humor znajomym, gdy widzę, że są w gorszej kondycji, ponieważ gdy jestem szczęśliwa, chcę by wszyscy mogli poczuć się przynajmniej w połowie tak dobrze.

8.Jakiej muzyki słuchasz najczęściej?
Upraszczając, słucham wszelakich odmian muzyki rockowej. Chętnie zasłuchuję się w utworach zespołów takich jak "Corpus Delicti", "Bauhaus", "Dom snów", "The Sisters of Mercy", "Clan of Xymox", "Rammstein", "Black Sabbath", "Nick Cave and The Bad Seeds", "Therion", bardzo lubię Davida Bowiego, "Dżem", "Skinny Puppy", "Nine Inch Nails", "Cult of the psyhic fetus", "Siouxie and the Banshees", "Madrugada", "Świetliki", "The Doors". Lubię zarówno gothic rock, jak i heavy metal, industrial, od czasu do czasu nocami słucham indie rocka, zdarzają się okresy black metalowe, jednak najbliżej mi do gothic rocka oraz industrialu.

9.Gdybym mogła zostać jakimś zwierzęciem, to byłabym...
Kotem. Nie bez powodu w starożytnym Egipcie zwierzęta te uznane zostały za istoty boskie. Ich "arogancja" jest w pełni uzasadniona, trudno zachowywać się inaczej, będąc rasą zesłaną z kosmosu by rządzić Ziemią (Futurama, polecam :P), co zresztą kotom doskonale wychodzi. Równie szczęśliwa byłabym, gdybym umiała poruszać się w połowie tak zgrabnie jak kot, mogę je oglądać godzinami, jak i większość użytkowników internetu :D.

10.Moja ulubiona postać historyczna to...
Przede wszystkim Józef Piłsudski, człowiek kontrowersyjny, acz genialny; następnie Aleksander Wielki.

11.Gdybym mogła wybrać dowolny zawód, byłabym...
Projektantką odzieży damskiej prowadzącą własną firmę; basistką w zespole grającym gothic rock; pisarką; menedżerem muzyków; wokalistką (najbardziej niedostępne, nie z tym głosem xD); poważnym ekspertem od prawa gospodarczego, w wolnym czasie jeżdżącym na motocyklu, wydającym pieniądze na koncerty, gorsety i naukę rzeczy wszelakich.


Tym razem powstrzymam się od nominacji, ponieważ blogi, które chciałam dołączyć do zabawy, dodałam ostatnio, zaś nie mogę odbić nominacji do bloga, który dał ją mnie, także na tym zakończę tę edycję zabawy. Pytania były ciekawe, pozwoliły na rozpisanie się, mam nadzieję, że nie przesadziłam z długością odpowiedzi :)

4 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za tak obszerne odpowiedzi! Absolutnie nie przesadziłaś. Miło się je czyta :) Wspaniale dowiedzieć się czegoś o osobie prowadzącej bloga.

  Zaintrygował mnie zwłaszcza tytuł "Listy starego diabła do młodego", bo lubię tematykę piekielną hehe :) Dopisuję do mojej listy książek "do przeczytania".

  Cieszę się, że tak znajdujesz mojego bloga. Staram się rozwijać :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka, którą Cię zaciekawiła jest bardzo wartościową pozycją, na pewno nie będziesz żałować lektury :)
   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Masz u mnie nominację do LBA również :)
  http://www.blog.czerwony-mlyn.pl/liebster-blog-awards-pierwsza-nominacja/

  Zapraszam, i życzę miłej zabawy !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci za nominację.
   Powinnam odpowiedzieć na pytania jeszcze w tym miesiącu :)

   Usuń